Meniny na web

Matejovské Scholtzove Dni

Karl August Scholtz

(*14.marec 1799 †30.marec 1881)

sa narodil v Matejovciach, kde prežil aj celý svoj život. Práve tu v roku 1845 založil dielňu, ktorá začala zamestnávať Matejovčanov a stala sa základom pre priemyselný potenciál Matejoviec.

Práve preto sa Klub Matejovčanov a mesto Poprad rozhodli usporiadať podujatie, ktoré si pripomenie tohto významného matejovského rodáka. A tak sa od roku 2016 koná podujatie, ktoré nesie názov:

MATEJOVSKÉ SCHOLTZOVE DNI

              

Archív

Matejovské Scholtzove dni 2019

Matejovské Scholtzove dni majú v Matejovciach svoju tradíciu a tento rok sa uskutočnil už 3. ročník. Tento rok sa sa podujatie začalo poctou rodine Scholtz na miestnom cintoríne, pokračovalo sa prednáškou. V sobotu sa v areáli základnej školy predstavili Matejovská dychovka, deti z materskej a základnej školy, folklórny súbor Batizovčan na záver vystúpila hudobná skupina [...]

Matejovské Scholtzove dni 2019

Klub Matejovčanov v spolupráci so ZŠ s MŠ Koperníkova a mestom Poprad si pre vás opäť pripravili kultúrne podujatie pod názvom Matejovské Scholtzove dni. Tento rok sa uskutoční už 3. ročník. Okrem iného sa môžete tešiť na vystúpenie hudobnej skupiny TEAM REVIVAL z Martina.

Matejovské Scholtzove dni 2018

Klub Matejovčanov a mesto Poprad sa rozhodli pokračovať v tradícii a aj tento rok pre Matejovčanov pripravili podujatie pod názvom Matejovské Scholtzove dni. Tento rok sa uskutočnil už 2. ročník. Program sa začal v piatok 14. septembra 2018 prednáškou o vzniku  Československa v štátnych archívoch. Okrem prednášky sa vo vedľajšej miestnosti uskutočnila aj výstava výrobkov z fabriky Scholtz. Za zapožičanie výrobkov [...]

Matejovské Scholtzove dni 2017

V poradí 1. ročník Matejovských Scholtzových dní sa začal vo štvrtok 14. septembra 2017 prednáškami archeológa PhDr. Mariána Sojáka, PhD. o Matejovskej hrobke a iných cenných archeologických svedectvách v okolí Popradu. V priestoroch Kaskády bola prístupná aj panelová výstava venovaná 70. výročiu vzniku Popradu ako aj výstava historických výrobkov nielen z produkcie Scholtzovej fabriky v Matejovciach.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com